1 MAYIS KÜBA TURU (THY İLE )

KÜBA TURU (1 MAYIS )CASA- THY ile 30 Nisan

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

KÜBA TURU (1 MAYIS )CASA- THY ile 30 Nisan

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  1 Mayıs Küba Turları, Küba Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  9 Gün
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE var
 • Kontenjan :
  14+1
 • Grup Tur Rehberi :
  ECE AYAYDIN
 • ANA HAVAYOLU :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACİYE TURHAN

15 Mart 2018 hareket tarihli Küba Turuna 14 kişilik arkadaş grubumuzla katıldık . Biz çok seyahat eden bir grubuz Ejder Tur ile ilk defa seyahat ettik . Ejder Turizm ile KÜBA TURU na katıldım, öncellikli dünyayı gezmiş görmüş bir gezgin olarak şunu ifade etmeliyim ki , en haz aldığım gezi bu idi. Rehberimiz Kamil Bey gerçekten çok güzel bir sunum ve liderlik yaptı, Küba'da evlerde kaldık ve Küba hayatını yakından tanıdık, iç içe onlarla birlikte gerçek bir Küba deneyimi yaşadık, Rehberimiz Kamil Bey 'e , ve emeği geçen herkese, Ejder Turizm e Çok teşekkür ederim, bir başka geziden yeniden birlikte olmak dileği ile, selamlar ediyorum NECLA TAŞKESER

1,140 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

KÜBA TURU (1 MAYIS )CASA- THY ile 30 Nisan Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 9 Gün
Talep Gönder Beni Arayın
Tek Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
22/04/2019-30/04/2019
1,360 €
1,360 €
1,360 €
(0-6) 476 €
(7-12) 680 €
(0-6) 476 €
(7-12) 680 €
(0-6) 476 €
(7-12) 680 €
çift kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
22/04/2019-30/04/2019
1,160 €
1,160 €
1,160 €
(0-6) 406 €
(7-12) 580 €
(0-6) 406 €
(7-12) 580 €
(0-6) 406 €
(7-12) 580 €
Üç Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
22/04/2019-30/04/2019
1,140 €
1,140 €
1,140 €
(0-6) 399 €
(7-12) 570 €
(0-6) 399 €
(7-12) 570 €
(0-6) 399 €
(7-12) 570 €

Fiyata Dahil Olanlar

 
 
 
 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR 

Fiyata Dahil Hizmetler   :

 • TÜRK HAVA YOLLARI  ile ISTANBUL-HAVANA-ISTANBUL  uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
 • 7 Gece  Havana  EVLERDE (CASA) KONAKLAMA
 • HAVANA 1 ÖĞLE  YEMEĞİ.
 • HAVANA  ŞEHİR TURU
 • HAVANA  HAVALİMANI TRANSFERLERİ
 • TÜRKÇE  REHBERLİK HİZMETİ
 • Seyahat Sağlık  Sigortası
 
 
KÜBA Seyahati  Hakkında Önemli Uyarılar ve Detaylar 
 
Değerli Misafirlerimiz KÜBA Turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz. 
 
Küba turuna katılacak olan misafirlerimizin Küba Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz Küba vizesinden muaftırlar.Normal pasaport sahiplerinin vizeleri Acentamız tarafından temin edilecektir. (50 €)
 
Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz. 
 
Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
 
KÜBA’da genel hava şartları ortalama olarak yılın her ayı  gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. En yağışlı dönem Haziran –Eylül arasındadır.Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
 
Özellikle Trinidad’da  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
 
Denize girme imkanımız olacaktır.Bu nedenle uygun malzemelerimizi yanımıza almamızda fayda olacaktır.
 
Küba ile Türkiye arasında 7 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden geridedirler. 
 
Küba’nın Para Birimi CUC’dir(Kuk).1 Eur = 1.00CUC’dir.
             Küba’daEurkullanabilirsiniz.Kredi kartı kullanılmamaktadır.ABD dolarının düşük kur      nedeniyle kullanılmaması tavsiye edilir.
 
Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz. 
Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
Otellerimizin çoğundaelektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
 
Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 
Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 
Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayolalrında yapılamamaktadır.
 
Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 
Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
 
ÇOK ÖNEMLİ UYARI
Turlarımız  İSTANBUL  çıkışlıdır.
İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ejder Turizm Seyahat Ekibi İyi Seyahatler Diler….

Fiyata Dahil Olmayanlar

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Küba  Vize ücreti (50 €) NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler. EXTRA TURLAR.
 • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL) 
 • TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi  Başı : 60€ dur Bu ücret  Turun 1. günü çıkışta  Toplanır

 

EXTRA TURLAR :

Pinar Del Rio/Tam Gün – 95€ -   Varadero Tam Gün -90€ CIENFUEGOS-TRINIDAD TURU 3GÜN-235€

TOPLAM :420€    -  indirimli(tam paket alışlarda )   : 390€

 

NOT : TRINIDAD/SANTA CLARA EXTRA TURU 2 GECE konaklamalıdır. Bu turu tercih eden misafirlerimiz; 2 gecelerini TRINIDAD da geçireceklerdir. Extra Tur ücreti konaklama ve geziler için bir Fark niteliğindedir.(Konaklama+yemekler+müze +ulaşım vb )

Tur Programı

1 MAYIS KÜBA TURU (THY İLE )

1.GÜN 29 NİSAN’19 İSTANBUL 3.HAVALİMANI/ BULUŞMA SAATİ - 23:30

Dikkat Bu turun hareket tarihi 30NİSAN. Lakin uçak kalkış saati 02:25 olduğu için(gece yarısı)- 29NİSAN gecesi 23:30’da  Atatürk havalimanında  EJDER TURİZM standında ,şirket görevlisi ile buluşma. İşlemleri takiben ,seyahatimizin başlaması.
                *30NİSAN    İSTANBUL-HAVANA         02:25  07:55
Sabah saat 02:25’ de İstanbul  3.Havalimanından TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile HAVANA’ ya yolculuğumuza başlıyoruz.
Sabah yerel saat ile  07:55 Havana Havalimanına ulaşıyoruz. Pasaport kontrolü sonrası, bagajlarımızı alıyoruz ve havalimanı  dışında bizleri bekleyen yerel rehberimiz ile buluşuyoruz. Özel aracımız ile  turumuz başlıyor.Sabah erekm saatler olduğu için EVLERİMİZE (CASA PARTICULAR) ulaştığımızda odalarımız hazır olmayabilir. Bu durumda, eşyalarımızı  ev sahiplerimize teslim ederek, havana şehir turumuza başlıyoruz.
Konaklama : CASA PARTICULAR [  KÜBA GELENEKSEL -EV TİPİ PANSİYON ]
Not : Gruplarımızda  EV modelleri farklılık göstermektedir, bir  semt içinde misafirlerimiz birbirine bire bir benzemeyen EV lerde konaklayacaklardır. WC/BANYO her odalara  özeldir  (ortak kullanım yoktur )
Tek tip ev uygulaması mümkün değildir. Bu evler bireysel Ticari işletmelerdir. ( Yerel Pansiyon Otelcilik tarzıdır)

                     HAVANA ŞEHİR TURU    [ ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR ]
saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de  adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak..UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme EVLERDE.

2.Gün 1 MAYIS HAVANA

Bu sabah 05:00de Evlerden ayrılıyoruz. Rehberimiz eşliğinde  KÜBA-1 MAYIS-DEVRİM kutlamaları için ,Devrim Meydanınına geçiyoruz. Kortejlere katılıyoruz. 1 MAYIS  heyecanını  HAVANA da Kübalılar ve diğer dünya ülkelerinden gelen misafirlerle kutluyoruz..
Öğleden sonra  serbest saatlerimiz olacak..  Geceleme HAVANA ‘da.
PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU
Öğleden sonra için  EXTRA  TURUMUZvar ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 95€ ) .Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. GECELEME  EVLERDE.

 

3.Gün 2 MAYIS HAVANA - VARADERO TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA  TURUMUZ var ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU ( 90€ )
Varadero sahillerine  bir tur  yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek, güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir  noktada  yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz, Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz  yaklaşık 2,5 saat  sürecektir.Varışımızı  takiben, güzel bir  yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir)  ÖĞLE YEMEĞİ servisinide alabileceğimiz ve  YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit  geçirdikten sonra yeniden  Havana ‘ya  dönüş yapıyoruz.

 

4.Gün -5.Gün-6.Gün (3-4-5MAYIS) CIENFUEGOS-TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN )

KONAKLAMALI /   EXTRA TUR PAKETİ /  Bu tura   Katılmayan misafirlerimiz  Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

 
EXTRA GEZİ PLANI                         (2 GECE /3 GÜNLÜK PROGRAM)
4.GÜN:   DOMUZLAR KÖRFEZİ -CIENFUEGOS –TRINIDAD
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest gün..Arzu edenler için  EXTRA TUR.
 (Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yasabileceğiniz  
CASA PARTICULAR  yani  EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.)
Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak.Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.
5.GÜN:   TRINIDAD
Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda
Bir gece konaklayacağımız  ‘’ CASA PARTICULAR  ‘’  Kübalı ailenin evine  gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr,  grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde,  hareketli sokaklarında geçireceğiz.
6.GÜN: SANTA CLARA -HAVANA
Sabah çok erken Kahvaltı  sonrası  saat 07:30 da  Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve  zırhlı tren anıtını  ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz  sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.
Daha  sonra  Havana ‘ya  yöneliyoruz, akşam saatlerinde  Havana ‘ya ulaşıyoruz.  . 
 
 2 GECE TRINIDAD CASA  konaklamalı  + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler  +Rehberlik Hizmeti Dahildir.  
Çift Kişilik Odada Kişi Başı  235 € dur.(2Gece / 3Gün)
7.Gün 6 MAYIS HAVANA

Serbest Gün. Geceleme  evlerde

8.Gün 7 MAYIS HAVANA / İSTANBUL UÇUŞU 09:35 10:10+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz.   Uçuş saatimiz 09:35  TÜRK HAVA YOLLARI  ile  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.Gün 8 MAYIS İSTANBUL –Varış. 10:35 10:10 +1

10:10  İstanbul ‘a varış.

ÖN REZERVASYON

PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU(95€ )
VARADERO TURU 90€
CIENFUEGOS-TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI / EXTRA 235€
tam paket indirimli -390€
Pinar Del Rio/Tam Gün – 95€ - Varadero Tam Gün -90€ CIENFUEGOS-TRINIDAD TURU 3GÜN-235€TOPLAM :420€ - indirimli(tam paket alışlarda ) : 390€

Ulaşım

GPMTKGM 18MAY RC33CF GRP                                                      

  1 TK 183 G  TU 30APR  ISTHAV HK25  0140 0750 CABIN YE                        

  2 TK 183 G  TU 07MAY  HAVIST HK25  0920 0900*CABIN YE   

 

casa particular (pansiyonlar)

, Butik