ÇİN TİBET NEPAL TURU

ÇİN-TİBET-NEPAL TURU

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

ÇİN-TİBET-NEPAL TURU

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Çin Turları, Nepal Turları, Tibet Turları
 • Süre :
  11 Gün
 • Vize Durumu :
  VAR (ÇİN TİBET-NEPAL)
 • Kontenjan :
  12+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  AYK BAKLACIOĞLU
 • ANA HAVAYOLU :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  HIZIR EREN

Tibet geçişi için Yeşil Pasaport sahipleri özel işlem yapmaları gerekiyor. Lütfen bize detayları sorunuz.

2,560 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

ÇİN-TİBET-NEPAL TURU Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 11 Gün
Talep Gönder
Tek Kişilik Odada
Tek Kişilik Oda- Single Room
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
10/03/2019
2,860 €
2,860 €
2,860 €
(0-3) 858 €
(4-8) 1,430 €
(0-3) 858 €
(4-8) 1,430 €
(0-3) 858 €
(4-8) 1,430 €
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
10/03/2019
2,560 €
2,560 €
2,560 €
(0-3) 768 €
(4-8) 1,280 €
(0-3) 768 €
(4-8) 1,280 €
(0-3) 768 €
(4-8) 1,280 €
Üç Kişilik Odada
Üç Kişilik Odada Konaklama Triple Room
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
10/03/2019
2,560 €
2,560 €
2,560 €
(0-3) 768 €
(4-8) 1,280 €
(0-3) 768 €
(4-8) 1,280 €
(0-3) 768 €
(4-8) 1,280 €

Fiyata Dahil Olanlar

NOT : TİBET- yüksek irtifalı bir bölgedir (3500-3700m ) Bu turumuza Kalp ve damar rahatsızlıkları bulunan misafirlerimizin katılması uygun değildir. Doktorunuza danışınız.

Türk Hava Yolları, Çin yolcularını  çakmak ve kibrit taşınmaması konusunda uyardı-havalimanlarında kontrollerde bulundurulmaması istendi.

TURA  DAHİL OLAN HİZMETLER

Ana Uçuşlar :  İstanbul / Pekin -  Katmandu- İstanbul  TÜRK HAVA YOLLARI ile Ekonomi Uçuş

ARA UÇUŞLAR: PEKİN – XİAN -CHENGDU – LHASA- KATMANDU [4 UÇUŞ]

Konaklamalar :  4 Yıldızlı Standard Otellerde / Oda Kahvaltı Konaklama

 Pekin (2 gece ) Xian (1 Gece) Chengdu (2 Gece) Tibet (2 Gece) Katmandu(3 Gece) 10gece

4 ÖĞLE YEMEĞİ

1 AKŞAM YEMEĞİ

ÇİN SEDDİ TURU

XİAN TERRA COTTA ASKERLERİ MÜZESİ TURU

LHASA PAZAR TURU

KATMANDU ŞEHİR TURU

TÜRKÇE  REHBERLİK +  YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ

TÜM TRANSFERLER

SEYAHAT SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayanlar

ÖNEMLİ  VİZE  DETAYLARI

ÇİN VİZESİ(180 USD ) :  T.C vatandaşlarına Çin'de vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesindeni yeniden acentamıza  danışınız.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Önemli Uyarı:

Tibet Seyahat İzni Çin vizesine sahip olmayan kişiler için verilmemektedir. Çin vizesinden muaf olan pasaport tipine sahip olan kişilerin, Tibet seyahatleri için pasaportlarını değiştirmeleri gerekmektedir.

TİBET GİRİŞİ(25USD)  ÖZEL İZNE TABİDİR. SADECE  GRUPLARA İZİN BELGESİ VERİLMEKTEDİR lakin Yeşil Pasaport sahipleri Çin Vizesinden muaf olduğu için TİBER PERMİT belgesine  alamaz !!

YEŞİL PASAPORT  SAHİPLERİ  (YENİ UYGULAMA İLE ) İKİNCİ PASAPORTLARINI(NORMAL PASAPORT) ALABİLİYORLAR

Muhafaza(İki Geçerli) Pasaport İşlemleri  (YENİ KANUN )

İçişleri Bakanlığı'nca başlatılan iki pasaport kullanma talebinin ana başlıkları ise şu şekilde: -Talep eden kişiye geçerli pasaportu muhafaza altına alınarak ikinci pasaport çıkartılacak. -Hususi pasaportlarda muhafazaya alma ve ya muhafazadaki pasaportunu değiştirme işlemi hak sahibi hazır bulunmasa da adına pasaport düzenlenmiş eş ve çocuklarınca yapılabilecek.(GÜNCEL BİLGİYİ EMNİYETTEN SORUNUZ)

NEPAL VİZESİ (25 USD)-KOLAY VİZE/ ŞİRKETİMİZ BU VİZEYİ SİZE TEMİN EDECEKTİR (YEŞİL/NORMAL VİZE VAR)

 

 

TURA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Bu   TURUMUZUN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI / KİŞİ baiı  85€ DUR İlk gün rehberimize  teslim ediyoruz (alanda)

PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM YEMEKLER VE EXTRA TURLAR

 

Shaolin Kung Fu Show + AKŞAM YEMEĞİ (PEKİN ÖRDEĞİ) -  80€

Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU[ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN-85€]

TAM GÜN

Tur Programı

1.Gün:9/10 mart 2019 İstanbul - Pekin

İSTANBUL 3. Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Ejder Turizm yetkilisi vetur lideriniz ile saat 23:00 ‘de buluşarak başlıyor. Bu turumuzun hareket saati 01:25 /10 MART 2019 gece uçuşu olduğu için bulşam tarihimiz 9 MART 2019 saat 23:00 tür.(Lütfen dikkat edelim)

Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları' nın tarifeli seferleri ile Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Yaklaşık sekiz buçuk saat sürecek uçak yolculuğumuzun ardından gümrük ve vize işlemlerinin tamamlanması sonrası alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Uçuş saati : 01:25 15 :55 varış  10 MART 2019

Otelimiz : Beijing Guangxi Hotel 4*

 

AKŞAM EXTRA TUR

2.Gün: Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU

Sabah, kahvaltının ardından SERBEST günümüz var. Arzu eden misafirlerimize  EXTRA çevre gezimiz olacak. Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU[ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN-85€] Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimize başlıyoruz. Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası yerel el sanatları ürünlerin satıldığı mağaza ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

3.Gün: ÇİN SEDDİ TURU- XİAN

Sabah, kahvaltının ardından otelimizden valizlerimiz ile birlikte ayrılıyoruz, yapımına 7.yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık sekiz bin km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz.  Ziyaretimizin arsından Öğle yemeğimizi  Yerel (ÇİN MUTFAĞI ) bir  restoranda alacağız, Yemek sonrası turumuzun Pekin bölümünü tamamlamış  oluyoruz, buradan akşam  uçağına binmek üzere  Pekin Havalimanına  geçeceğiz.

Uçuş saatimiz (Yerel Çin Hava Yolları ile )  : 19:00 21:10  Pekin Xian uçuşu

XIAN şehrine  hareket edeceğiz.   Akşam  geç saatlerde  XIAN  şehrine ulaşıyoruz.

Bizi bekleyen özel aracımız ile konaklayacağımız  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Mercure on Renmin Square Xian 4*

4.Gün: XIAN -CHENGDU

Kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılıyoruz  , önce turumuz olacak  2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykellerin replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız.

Ziyaretimiz  sonrası ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoranda alacağız.

Öğleden sonra turlarımızı bitiriyoruz ve şehir merkezinde  tarihi pazarın olduğu bölüme geçiyoruz, bu akşam uçak saatine kadar serbest zamanımız olacak.

Uçak saatimiz : 21:00  Chengdu ‘ya gideceğiz.

Gezimiz sonrası  havalimanına gidiyoruz ve yerel hava yolları ile  CHENGDU uçuşumuzu yapıyoruz  varışta  karşılanma ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Mercure Chengdu 4*

5.Gün: CHENGDU ‘’ PANDALAR TURU ‘’

Kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak, bugün Chengdu da alternatif gezimizi olacak.

TAM GÜN

6.Gün: TİBET

Bu sabah  çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, TIBET yolculuğumuz başlayacak ,  uçuş saatimiz 08:25 10:50, Çin Yerel hava yolları ile TİBET EYALETİNE yani başkenti LHASA ‘ya gidiyoruz, havalimanına varışta [  TİBET GİRİŞ  ONAYLARIMIZ kontrol ediliyor ]

Lhasa Gongga Havaalanında bizi bekleyen aracımızla buluşarak denizden 3650 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek yerleşimi olan Lhasa şehir merkezine transfer. Yüksek irtifa nedeniyle uyum -aklimizasyon gerekiyor, gün boyu istirahat. Öğleden sonra şehir merkezinde rehberimiz eşliğinde gezeceğiz ve BARKHOR CADDESİ VE PAZARI  turumuzu yapacağız.     Akşam yemeği yerel restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Holiday Inn Express Lhasa Potala Palace 4*

7.Gün: ‘’ POTALA SARAY ‘’

Bu sabah alternatif  programımızda [ öğle yemekli turumuz- Tam Gün -90€]

 POTALA SARAYI  -Drepung Manastırı ve SERA MANASTIRI  gezisi  yapılacaktır. Lhasa  şehrinin hemen il çevresinde yer alan kutsal mekanlarını yerel rehberimiz eşliğinde gezeceğiz (Turun kutsal mekanları kapsayan noktalarında Fotoğraf ve vide çekim kısıtlamaları uygulanmaktadır- dikkat edelim )

Potala Sarayı, Çin'in Tibet Özerk Bölgesi'nde yer alan Lhasa'da yer almaktadır. Tarihi kayıtlara göre, bölgede yer alan ilk yapı, 7. yüzyılda hüküm süren Tubo Krallığı'nın kralı Songzanganbu döneminde inşa edildi. Turumuz esnasında TİBET yerel mutfağına özgü bir ÖĞLE YEMEĞİ de servisi alacağız. Tüm günümüzü  bölgeyi keşf ederek değerlendiriyoruz.

Geceleme  otelimizde  olacak.

8.Gün: KATMANDU (NEPAL)

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası havalimanına geçeceğiz, Yerel hava yolları tarifeli seferi saat  11:15 de  NEPAL ‘in başkenti KATMANDU  yolculuğumuzu yapacağız, uçuşumuz yaklaşık 1,5 saat  sürecek. Varış satimiz 10:30 (saat farkı var) burada yerel rehberimiz eşliğinde özel aracımız ile otelimize yöneliyoruz. Eşyalarımızı  otelimze bırakıyoruz ve Öğleden sonra KATMANDU şehir turumuzu  yapacağız. İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerce maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra gezimizi tamamlayıp otelimize transfer oluyoruz. Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : Hotel Shanker 4*

9.Gün: KATMANDU

Bugün kahvaltı sonrası EXTRA turumuz  olacak, arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde

TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ

10.Gün: KATMANDU

Bugün otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Rehberimiz  size uygun alternatifler önerecektir, arzu edenler turumuzun bu son gününde şehir çarşılarında gezinti yaparak ve fotoğraflar çekerek değerlendirebilirler. Geceleme otelimizde.

11.Gün: KATMANDU-İSTANBUL 07:35 12:55

Bu sabah erken saatlerde havalimanına  geçiyoruz, TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 07:35 de İstanbul’a  hareket ediyoruz, 07:35  hareket saati  ve  varış 12:55. Turumuzun sona ermesi.

Shaolin Kung Fu Show AKŞAM YEMEĞİ (PEKİN ÖRDEĞİ) 80€
Bu akşam arzu eden misafirlerimiz için GECE TURUMUZ olacak. Turumuz ÇİN Tiyatro binasında Şaolin KUNG FU gösterisini ve daha sonrasında , yerel bir restoranda, PEKİN ÖRDEĞİ akşam yemeğini kapsamaktadır.Gece turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz
Tiananmen Meydan YASAK ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN 85€
Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU[ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN-85€] Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimize başlıyoruz. Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda.
TAM GÜN PANDA YETİŞTİRME MERKEZİ ZİYARETİ LESHAN BUDDHA ÖĞLE YEMEKLİ 105€
POTALA SARAYI -Drepung Manastırı ve SERA MANASTIRI 90€
POTALA SARAYI -Drepung Manastırı ve SERA MANASTIRI gezisi yapılacaktır. Lhasa şehrinin hemen il çevresinde yer alan kutsal mekanlarını yerel rehberimiz eşliğinde gezeceğiz (Turun kutsal mekanları kapsayan noktalarında Fotoğraf ve vide çekim kısıtlamaları uygulanmaktadır- dikkat edelim )
TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ Pashupatinath Tapınağını- Bhaktapur turu 75€
İNDİRİMLİ TAM PAKET 400€

Ulaşım

12PAX/GTN                                                                
PNR:TGJFTJ GRP        GTN                                               
TK  20 10MAR  ISTPEK 0145 1600 
TK 727 20MAR  KTMIST 1255 1850 

 

PEKİN/ Beijing Guangxi Hotel

,

XIAN/Mercure on Renmin Square Xian

,

CHENGDU / Mercure Chengdu

,

TIBET/Holiday Inn Express Lhasa Potala Palace

,

KATMANDU /Hotel Shanker

,