GRAND GÜNEY AMERİKA AMAZON PATAGONYA TURU(YILBAŞI)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

GRAND GÜNEY AMERİKA AMAZON PATAGONYA TURU(YILBAŞI)

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Amazon Turları, Arjantin Turları, Bolivya Turları, Brezilya Turları, Güney Amerika Turları, Patagonya Turları, Peru Bolivya Şili Turları, Peru Turları, Uruguay Turları, Yılbaşı Turu, Yurtdışı
 • Süre :
  27 Gün
 • Vize Durumu :
  YOK
 • Kontenjan :
  15+1
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  AIR FRANCE
 • Operasyon Sorumlusu :
  HIZIR EREN

09-24 Kasım 2017 de Peru-Bolivya-Amazon turuna dört kişi olarak katıldık . Ejder tur ile ilk deneyimimiz olacağından doğrusu tura başlamadan epeyce tedirgindik. Ancak uçağımızda sevgili rehberimiz Faruk Gündoğdu’yu tanımaya başlayınca tedirginliğimiz kayboldu. Yirmi beş kişilik tur grubumuz çok uyumlu ve iyi insanlardan oluşmuştu. Buradan onlara selam ve sevgiler gönderiyorum. Dolu dolu bir gezi yaptık. Yorgun ama çok mutlu döndük. Faruk Gündoğdu kardeşimizin çok katkısı oldu mutlu olmamıza. Tanımadığım diğerlerine haksızlık etmek istemem ama şimdiye kadar tanıdığım rehberler içeresinde tartışmasız birinciliği O’na veriyorum . Ejder Tur olarak da rehber seçiminizden dolayı sizleri kutluyorum. Müstakbel gezginlere de Faruk Gündoğdu’yu takip etmelerini öneriyorum..Sağ olasın, mutlu olasın,börek yedirenlerin çok olsun Faruk kardeşim 😊Muzaffer Toklu

7,700 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

GRAND GÜNEY AMERİKA AMAZON PATAGONYA TURU(YILBAŞI) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 27 Gün
Talep Gönder
Çift Kişilik
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
17/08/2018-16/12/2018
7,700 €
(0-2) 1,155 €
(3-6) 3,080 €
(7-12) 5,005 €
(0-2) 1,155 €
(3-6) 3,080 €
(7-12) 5,005 €
(0-2) 1,155 €
(3-6) 3,080 €
(7-12) 5,005 €
Üç Kişilik
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
17/08/2018-16/12/2018
7,700 €
(0-2) 1,155 €
(3-6) 3,080 €
(7-12) 5,005 €
(0-2) 1,155 €
(3-6) 3,080 €
(7-12) 5,005 €
(0-2) 1,155 €
(3-6) 3,080 €
(7-12) 5,005 €
Tek Kişilik
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
17/08/2018-16/12/2018
8,700 €
(0-2) 1,305 €
(3-6) 3,480 €
(7-12) 5,655 €
(0-2) 1,305 €
(3-6) 3,480 €
(7-12) 5,655 €
(0-2) 1,305 €
(3-6) 3,480 €
(7-12) 5,655 €

Fiyata Dahil Olanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-LIMA / RIO DE JANEIRO -Istanbul arasında AIR FRANCE Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*YEREL  Havayolları ile ;//Lapaz-Uyuni//Uyuni-Calama//Santiago// Buenos Aies/Iguazu/Rio de Janeiro arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Klimalı  araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*Klimalı  araçlarla şehir turları

*Lima şehir turu

*Isla Ballestas Adalar turu

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri

*Cusco şehir turu

*Buenos Air Şehir turu

*Rio de Janeiro şehir turu

*Macchu Pichu Lüks tren bileti

*Macchu Pichu ören yeri gezisi

*Uros Adası tekne gezisi[  TİTİKAKA GÖLÜ ]

*Tiwanaku Antik kent gezisi

*Ay Vadisi ziyareti

*Uyuni Tuz Çölü turu

*Santiago de Chile şehir turu

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

*EJDER TURİZM bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

*3/4/5 ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

* seyahat sigortası

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Değerli Misafirlerimiz heyecanla beklediğiniz Peru Bolivya Şili  Arjantin Brezilya Turu ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

 

 • Buluşma Detayları ;   SİZLERE İLETİLECEKTİR !  TUR HAREKETİNDEN EVVEL SİZLERE BİR TOPLANTI YAPACAĞIZ VE TUR HAKKINDA AKIŞ DETAYINI İZAH EDECEĞİZ VE TANIŞMA İMKANI BULACAĞIZ. Lütfen Bu Toplantıya  katılın.

 

 • Peru Bolivya Şili Arjantin Brezilya  turuna katılacak olan misafirlerimiz vizeden muaftırlar.
 • Uluslararası uçuş süresi  yaklaşık 13-14 saattir. Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
 • Gezi boyunca gidilecek ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak ;

 

* Lima: 26/20 derece

* Cuzco: 16/ 7 derece

* La Paz 16/ 5 derece

* Santiago de Chile 30/ 14 derece

 • Buenos Aires  30/ 19 derece
 • Iguassu : 28/15 derece

* Rio de Janeiro : 30 / 21  derece

*Punta Arenas : 10-16 derece

 

 • Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple seyahatinizin konforu açısından yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmanızı da tavsiye ederiz. Yüksek rakımlı bölgelerde rastlanabilecek hava değişikliklerine karşı yanınızda 2 adet polar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca turumuzun Rio bölümü için mayo getirebilirsiniz. Sahilde serbest vakit geçirme imkanımız olacaktır.

 

 • Brezilya ile Türkiye arasındaki saat farkı -5 saattir. Örneğin Brezilya’da saat sabah 09:00 iken Türkiye’de öğlen 14:00’dür. Diğer ülkeler sırasıyla Peru ile -8 saat , Bolivya ile -7 saat , Şili ile -6 saat, Arjantin ile de -6 saat farkımız bulunmaktadır. ( Tüm bu ülkeler saat olarak bizden geridedirler. )

(19/12/2017  TARİHİ İTİBARİ İLE  BAZI Dövizlerin değerleri şöyledir )

 • Brezilyanın Para Birimi Brazilian Real’dir. 1 USD = 3.19 Real’dir
 • Peru’nun Para Birimi Peruvian Nuevo Sol’üdür.1 USD = 3.30  Sol’dur.
 • Bolivya’nın Para Birimi Boliviano’dur.1 USD = 6.90 Bolivianos’dur.
 • Şili’nin Para Birimi Şili Peso’sudur.1 USD = 660 Peso’dur.
 • Arjantin’in Para Birimi Arjantin Peso’sudur. 1 USD = 15.00 Peso’dur

 

 • Gidilecek ülkelerin her birinde rahatlıkla Amerikan Doları kullanabilirsiniz. Ayrıca para değiştirmek için havalimanlarında bulunan change ofislerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Amerikan Doları’nın kullanılması gidilecek ülkelerde Euro’ya göre daha avantajlı olmaktadır.

 

 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.

 

 • Gidilecek olan ülkelerde yapılacak Kara yolculuklarında sınır geçişlerinde ödenmek üzere yaklaşık 30 USD nakit bulundurmanızı ve tur başlangıcında havalimanı görevli personele teslim etmenizi önemle rica ederiz.

 

 • Yasalar gereği el bagajlarında uygulanan sınırlamalara bağlı olarak  100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı vardır, özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri, parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları önemle rica olunur.

 

 • Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Fakat yapılacak olan iç hat uçuşlarında bagaj sınırı 20 kg + 5 kg el -bagajı şeklindedir.Bagajı bu ağırlığın üzerinde olan yolcularımız havalimanlarında ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirler. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

 

 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

 • Ülkelere girişlerde Gümrük kuralları gereği genelde giriş belgesi doldurulması istenir . Bu konuda Rehberimiz Grup toplandıktan sonra yardımcı olacaktır. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.

 

 • Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.

 

 • Kalacağımız otellerde otele giriş işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Sizlerden sadece kısa formlar doldurmanız ve imzalamanız rica edilir. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşam yemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.

 

 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.

 

 • Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

 

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

Kişisel harcamalar              

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL        

Varsa Ekstra Tur ücretleri

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 200 € kişi başı alanda toplanılacaktır.

Sınır  Geçiş /vergi Harçları Toplamı- Kişi Başı 30 USD

UÇAK SAATLERİNDE  TARİFE DEĞİŞİKLİĞİ OLMASI MUHTEMELDİR.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; içerik ve kapsam aynı olmak kaydı ile  akışta değişmeler olabilir bunları yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

Tur Programı

GRAND GÜNEY AMERİKA TURU 27 GÜN

1.GÜN 16 ARALIK 2018 İSTANBUL-PARIS- LIMA[PERU] 04:00 16:00

Sabah saat  02:00’de  İstanbul Atatürk Havalimanı EJDER Turizm  kontuarında yetkilileri ile  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS  üzerinden LIMA (PERU) uçuşumuz başlıyor. Akşamüzeri  PERU nun başkenti LİMA  varışımızı takiben özel aracımız ile ICA/ALTA CHINCA  kentine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Pasifik kıyılarını takiben,kum çölü  rotasını  takip  ederek ,  CHINCA -ICA ya ulaşacağız, yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir, Ica’ya ulaştıktan sonra konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.AKŞAM Yemeği  yerel bir  restoranda alınacaktır. ve  geceleme  otelimizde.  CASA ANDINA HOTEL 4*  GECELEME ( ICA ^da)

 

2.GÜN /17 ARALIK 2018 ISLA BALLESTAS- HUACACHINA -NAZCA

Sabah kahvaltımızı takiben , erken saatlerde Buraya 1 saat mesafede yer alan , UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusunbu luştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında.. BOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor ) Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra  vakit kaybetmeden   buraya 3 saat  mesafede  yer alan NAZCA  kasabasına yöneliyoruz. Yolda Huachahinca Vaha sını  ziyaret için duracağız. Nazca’ya  Varışımızın ardından, eşyalarımızı  konaklayacağımız  otelimize  bırakıyoruz  , kısa bir dinlenme ve kahve molasının ardından Nasca çizgileri uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.(Extra Ücret -100 usd)

Nazca Çizgileri olarak bilinen bölgede 4 kişilik küçük uçaklarla ; havalanıp ; yerel pilotumuzun anlatımları ile ; tek tek dev figürlerin üzerinde uçuyoruz…Gördüklerimize inanmakta zorluk çekeceğiz..Bu izleri kim yaptı?? Sorusuna cevap arayacağız Nazca Çizgileri, uçuşumuzun ardından , Nazca  kasabasına otelimize geri  dönüyoruz.  AKŞAM  YEMEĞİ  yerel bir  restoranda alınacaktır.  Geceleme otelimizde  CASA ANDINA HOTEL 4*

3.GÜN /18 ARALIK 2018 NAZCA – LIMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , 06:00 da yola çıkıyoruz.özel aracımızla  Pasifik kıyılarını ve uçsuz bucaksız Çöl arazisini takip ederek PERU’nun   başkenti  LİMA ‘ya döneceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir. Lima ‘ya varışımızı takiben ,  ŞEHİR TURUMUZA başlıyoruz.

4.GÜN /19 ARALIK 2018 LIMA [PERU]

Sabah kahvaltıyı takiben ,   a  şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi kolleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.Akşam EXTRATur programında-  PERU DANSLARI ŞOVU ve AKŞAM YEMEĞİ , açık büfe zengin Peru mutfağının lezzetlerini tatma  imkanı bulacaksınız. (65€)

Geceleme otelimizde

5.GÜN/20 ARALIK LIMA/ PUERTOMALDONADO[ AMAZON ] (UÇUŞU) 14:30 -15:45

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , özel aracımızlaLIMA  havalimanına hareket edeceğiz,  Buradan Yerel hava Yolu ile  AMAZON ormanlarını  kenti olan PuertoMaldonado’ya  UÇAK ile  yolculuğumuz  olacak, yolculuğumuz  1,5 saat  sürecektir.

Varışa istinaden havalimanında karşılanıyor ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer oluyoruz.[  Yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak kadar  Valiz almalıyız- Fazla  valizleri taşımak Uygun değildir- Fazla olabilecek eşyalarımızı Limana gelmeden yerel  acentamızın Muhafaza  odasına emanet edebileceğiz ] Daha sonra , motorlu tekne ile yola çıkıyor ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. 45 dk Yolculuk devam ettikçe, capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapıyoruz. ,

Odalarımıza yerleştikten sonra, kısa dinlenmeyi takiben , hava kararırınca -  TİMSAH izleme turu yapacağız.Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların (  Kayman yani Küçük TİMSAH )birçok örneğini görebileceğiz. ve  turun bitişini takiben otelimize  dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ -konaklama lodge’umuzda.CORTO MALTES 3*

6.GÜN/21 ARALIK 2018 Tambopata Milli Parkı

Erken Kahvaltı sonrası   TAM GÜN    sürecek ,Tambopata Milli Parkı turumuz  yapmak üzere  nehirde kanolar ile  yolculuğumuz  başlıyor,  Sandoval Gölüne ulaşıyoruz, Amazon Yağmur ormanları  doğal yaşamını yerinde  inceliyoruz. ÖĞLE  YEMEĞİ için yeniden otelimize  dönüyoruz,  yemekten sonra  yeniden kanolarımızla  Göle  ve nehre çıkıyoruz,  renkli papağanlarda göreceğimiz  vahşi yaşam örnekleri arasında. Shringobölgesinde  gözetleme Kulesi de   ziyaret edilecek.

Akşam Yemeği için oteldeyiz  , Geceleme otelimizde.

7.GÜN/22 ARALIK CUSCO – KUTSAL VADİ- PISACPAZARI -URUBAMBA

Kahvaltıyı takiben ; havalimanına geçiyoruz, LAN Peru Yerel hava yolları ile  uçuş saatimiz,10:40 , bagaj işlemlerimizi  yapıyoruz ve Peru’nun AND Dağları bölgesindeki Cusco- Kutsal Vadi topraklarına hareket ediyoruz, yolculuğumuz yaklaşık 1,5 saat  sürecektir.VarışımızdaCusco Hava limanında  karşılanma ve özel otobüsümüz ile, KUTSAL VADİ  olarak  bilinen  İNKA  medeniyetinin kültürel yerleşimlerine doğru yolcluğumuz başlıyor. Bugün ilk ziyaret noktamız Meşhur PISAC Pazarı olacak,  İnka Köylülerin yüz yıllardır, Pazar noktası olarak kullandığı tarihi kasabaya ulaşıyoruz, yolculuğumuz kara yolu ile yaklaşık 1,5 saat  sürüyor. Yerli halkın el emeği ürünlerinin sergilendiği bu çok inginç kasabada mola veriyoruz, hediyelik eşyalar almak için çok güzel bir  fırsat..Bu ziyaret sonrası, Kutsal Vadi(SacredValley) de yolculuğumuzun son noktasına yani URUBAMBA kasabasına devam ediyoruz,Otelimiz bu Kasaba da, butik otelimize yerleşiyoruz.. geceleme  otelimizde olacaktır.

OTELİMİZ :HACIENDA DEL VALLEURUMAMBABUTIK HOTEL 

8.GÜN/23 ARALIK 2018 OLANTAYTAMBO -MACHU PICCU TURU

Sabah çok erken saatlerde otel kahvaltısını takiben trenle tam günlük Inka Medeniyetinin beşiği  MachuPichu turumuzu yapmak üzere  Ollantaytambo tren istaysyonuna hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuktan sonra, istasyona ulaşacağız.

MachiPichu treni bu köyden kalkıyor.. Tren yolculuğumuzu  PERURAIL  firmasının  Konforlu /lüxExpedtionkompartmanlarında yapacağız. Yolculuğumuz esnasında  bu servisimizde ikramlar olacaktır. Geniş cam pencerelerinden tüm KUTSAL  VADİ yolunu  izleyerek ilerleyeceğiz.

Yine  Kutsal Vadi den geçerken dağ yamaçlarında İNKA kale  kalıntılarını göreceğiz .Aquacalintes ; Tren için Son duraktır  - Bu gece konaklayacağımız otelimiz de bu kasabada yer almaktadır. Varışımızı  takiben eşyalarımızı otelimize  bırakmak üzere otelimize yürüyeceğiz, burada  eşyalarımızı bırakıp vakit kaybetmeden turumuza başlayacağız. (hatta  hazır ise oda  anahtarlarımızı teslim aldıktan sonra),   MachuPichu Ören yerine  ,dağ yolu servis minibüsleri ile  30 dklık bir yolculuktan sonra ulaşacağız. MachuPichu ören yeri ziyaretimizi tamamladıktan sonra, aynı servis araçları ile  tekrarAquaCalientes  kasabasına ineceğiz. Turumuzun MachuPichu Ziyareti ve fotoğraf çekimleri için vakti hayli boldur, arzu eden her misafirimiz, rehberimiz ile turunu tamamladıktan sonra, serbestçe ören yeri içerisinde gezisine ve fotoğraf çekimine  devam edebilir.

Buluşma  noktamız, konaklayacağımız otel olacaktır. Geceleme Otelimizde:

CASA ANDINA CLASSIC MACHUPICHU 4*

9.GÜN/24 ARALIK AQUACALIENTES -OLANTAYTAMBO -CUSCO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, eşyalarımızla birlikte Tren istasyonuna  geliyoruz, PERURAIL tarifeli Lüx tren seferi ile, Olantaytambo istasyonuna yolculuğumuzu yapıyoruz, indiğimiz yerde bizi  özel otobüsümüz bekliyor olacak, otobüsümüz ile Cusco’ya transferimiz  yapılacak,  varışımızı takiben,  otelimize  yerleşiyoruz. Kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, KORİKANCHA  TAPINAĞI -saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda  Cusco’da yürüyüşler yapmak için serbest saatlerimiz olacaktır, geceleme  otelimizde.Geceleme

Otelimizde: CASA ANDINA CLASSIC BUTİK 3*

10.GÜN/25 ARALIK 2018 CUZCO-PUNO [ TITIKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile Punoşehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde mola vereceğiz.

. Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.

SONESTA POSADA DEL LAGOvb 4*

11.GÜN/26 ARALIK PUNO - TIWANAKU–LAPAZ ( BOLIVYA )

Kahvaltının ardından,07:00 de Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 4 saatlik bir  yolculuk bizi bekliyor. Güzergahımızda TIWANAKUantikkenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  Lapaz  şehrine  varışımızı  takiben ,  Lapaz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI ,AY VADİSİ-VALLE DE LUNA göreceğimiz yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

LA  CASABUTIK HOTEL 4*

12.GÜN/27 ARALIK UYUNİ SALAR (TUZ GÖLLERİ)

Sabah  erken bir saatte otelimizden ayrılarak.havalimanına geçiyoruz  ve UYUNİ  TUZ  Gölleri yöresine  geçmek için Uçuşumuzu  yapacağız.Turumuzun bundan sonraki bölümü  daha kırsal ve arazi şartlarında olacaktır,  yer yer  4x4jiplerleilerleyeceğiz.Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm Gün arazide yol alacağızbu ıssız  ve  ilginç  coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor .Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

TUZ  OTELİ-BUTIK CRISTAL SAMANA

 

13.GÜN/28 ARALIK OLLOGUE-CALAMA(ATACAMA ÇÖLÜ) 19:25 21:30 SANTIAGO

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Uyuni tuz çölleri üzerinden Bolivya –Şili sınırına kadar yaklaşık 3 saat sürecek karayolculuğu yapacağız.Sınırda Şili’ye giriş işlemlerimizin ardından yolumuza aracımızı değiştirerek ATACAMA Çölü üzerinden Chiu Chiu kasabasına devam edeceğiz.Burada gerçekleştireceğimiz Güney Amerika’nın en eski Kiliselerinden biri olan San Pablo Kilisesi ziyaretimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz.Bakır madenleriyle ünlü Calama şehrinde kısa bir mola vereceğiz.Ardından Havalimanına transferimizi gerçekleştirerek Şili’nin başkenti  Santiago De Chile uçuşumuzu yapacağız.Varışı takiben, otelimize geçeceğiz.

Geceleme otelimizde. VITACURA  HOTEL 4*

 

14.GÜN /29 ARALIK SANTIAGO DE CHILIE

Sabah kahvaltı sonrası ŞEHİR TURUMUZ başlıyor.,. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS , Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK (FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz.

ÖĞLEDEN SONRA , VALPARAISO  /  VINA DEL MAR TURU yapacağız.

Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor Şehir merkezine 2 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini  görüyoruz.  Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

15.GÜN /30ARALIK PATAGONYA (ŞİLİ) SANTIAGO -PUNTA ARENAS uçuş 06:00 09:30

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, havalimanına doğru hareket edeceğiz, uçuş saatimiz 06:00 SKY  havayolu ile Punta Arenas’a yolculuğumuz başlıyor. Varışımızı  takiben, çevre  gezilerimize başlıyoruz.

TIERRA DEL FUEGO PENGUENLER  Ateş Toprakları

‘’ Macellan Boğazı ‘’

Tierra Del Fuegos (Ateş Toprakları ) ve Macellan Boğazı Turumuza  çıkacağız. Şehir merkezine yakın, limana  geçiyoruz, burada günlük  hareket eden, Feribota bineceğiz ve Macellan Boğazına geçişimi yapıyoruz. Yaklaşık 2 saat  deniz yolculuğumuz sonrası Chilota Bay limanında iniyoruz, burada yürüyüş yapacağız, manzaraların fotoğrafını çekeceğiz(Yürüyüşe  uygun ayakkablı  giyiniz- 5 km) Daha sonra 115 km ileride yer alan PENGUEN koloniler yöresine gideceğiz, Ziyaretlerimizin sonuda , doğada geçen bir günün ardınından yeniden Punta Arenas ‘a  döneceğiz. Akşam Yemeği ve geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ : BEST WESTERN HOTEL 4*

16.GÜN/31 ARALIK PATAGONYA (ARJANTİN) Punta Arenas- EL CALAFATE

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehirinden ayrılıyoruz. ARJANTİN tarafına geçmek üzere  ŞİLİ/ARJANTİN sınırına yöneliyoruz. Huduta 3,5 saat sonra varışımızı takiben, Pasaport işlemlerimizi yapmak üzere hudut noktasında duruyoruz. Rehberimiz bize yardımcı oluyor, bu nokta,aynı zaman bir  mola yeridir, lavobo ve hediyelik eşya mağzası bulunmaktadır [ ŞİLİ PESO parasını  ARJANTİN PESO suna EXCHANGE  yapmak için en uygun nokta burasıdır ]Sınırın geçişimizi takiben, EL CALAFATE (Arjantin ) e 5 saat  daha yolumuz olacak, şehre varışımızı  takiben, otelimize yerleşiyoruz, serbest saatlerimiz  olacak.  AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  YILBAŞI ÖZEL YEMEĞİ 😊

OTELİMİZ : APART HOTEL LIBERTADOR 3*

17.GÜN /1 OCAK 2019 PATAGONYA (ARJANTİN) PERITO MORENO BUZULU TURU

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızı takiben, erken saatlerde tam gün sürecek turumuza başlıyacağız. Elbette dünyaca  meşhur Perito Morena Buzulu gezimiz için yola koyuluyoruz.

Perito Moreno Buzulu, Arjantin´in güneybatısında, deniz seviyesinden sadece 1500 m yüksekte, Patagonya’nın Campo de Hielo Sur buzul bölgesinin bir uzantısıdır. Adını Patagonya araştırmacısı Francisco PascasiMoreno‘dan alır. En yakın büyük yerleşim yeri 80 km mesafedeki El Calafate olup, burası mili park içinden buzula yapılan turların ideal çıkış noktasıdır. Turumuzda yürüyüşlerimiz  olacaktır, hava şartları müsait olursa kısa bir  bot turumuzda bu tur esnasında yapılmaktadır, misafirlerimiz bugün kıyafet seçimlerini buna göre yapmaları  önemlidir.Buzul, Los Glaciares Milli Parkının ve tüm Arjantin´in başlıca görülmeye değer noktalarından biridir. Perito Moreno, Antarktika ve Grönland dışında, az sayıda bilinen buzullardan biri olup, sürekli büyüyen bir buzuldur. Bunun sebebi de Büyük Okyanus´dan gelen bulutlardır. El Calafate, Arjantin in güneybatısında bir şehirdir. Santa Cruz eyâletinde , Patagonya da bulunan Lago Argentino gölünün güney kıyısında yer alır. Turumuzun sonunda yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APART HOTEL LIBERTADOR 3*

18.GÜN/2 OCAK 2019 EL CALAFATE – BUENOS AIRES UÇUŞ 08:00 11:00

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , havalimanına geçiyoruz, ve  tarifeli uçuş ile ARJANTİN  Buenos Aires a  geçişimizi  yapıyoruz.şehir turumuz başlıyor. Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında , La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize yakın bir yerel restoranda  ÖĞLE YEMEĞİ mizi alacağız. Sonrasında otelimize geçip dinlenmek için serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde… 

19.GÜN/3 OCAK BUENOS AIRES

Kahvaltı sonrası  dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan 4,5 saatlik Eksta Tigre Deltası turuna katılabilirler. ( 65 € ) Bu tur Tigre semtine  kara yolu ile  gidiş , nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır.. Geceleme otelimizde…

*GECE TURU :Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan AKŞAM YEMEKLİ Tango  Show gezisine katılabilirler  ( 110 € )**(İçki Dahil ve Özel ET menüsü  ile) Bu Show öncesi Tango hocaları dileyen misafirlere ücretsiz 1,5 saatlik Tango Dans eğitimi vermektedirler. Katılmak için Show saatinden biraz daha erken salona  geçilmesi gerekmektedir.

TYRP HOTEL 4*

20.GÜN/4 OCAK BUENOS AIRES - URUGUAY( COLONIA)

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak tam gün ÖĞLE YEMEKLİ COLONIA  ( Uruguay ) turumuz yapılacaktır. Hareket saati , 06:00 , tur bitiş  saati  18:30 .Turumuzda COLONIA   şehrini göreceğiz, akşam üzeri tur bitimi Colonia  şehir den  FERİBOT ile  Buenos Aires’e dönüyoruz .  ( NOT :Bu geziye katılmak isteyen misafirleriz Tura kayıtları esnasında Lütfen belirtsinler , zira   feribot  biletleri ve fiyatları aniden Çok fazla yükselmekte ve ön rezervasyon kabul etmemektedir-İlgili misafirlerimizin  dikkatine )

Geceleme otelimizde.  Ekstr Tur ücreti  :   (165 Euro )

 TYRP HOTEL 4*

21.GÜN/5 OCAK BUENOS AIRES

Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz var.. Geceleme otelimizde.

22.GÜN/6 OCAK BUENOS AIRES - IGUAZU

Sabah çok erken saatlerde havalimanına transfer. IGUAZU kasabasına uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Uçuşumuz 2 saat 15 dk civarında  sürecektir .Ulaşacağımız  nokta, Iguassu Şelalesinin ARJANTİN tarafıdır. Iguassu Şelalesi Brezilya Arjantin doğal hududu durumundadır. Varışımızı takiben,

takiben,Şelalenin Arjantin Bölümünü ziyaret etmek maksadı ile Milli Parka  yöneliyoruz. Bu ziyaret bölgesine ‘’ ŞEYTAN BOĞAZI ‘’ denilmektedir.

Bu ziyaretimiz sonrası ,Brezilya  tarafına  kara sınır  geçiş işlemlerimizi  gerçekleştirerek,  Brezilya tarafına geçiyoruz. (iki ülke arası 20 dk lık mesafededir ) hiç vakit kaybetmeden

 IGUASSU MILLI PARKI [ BREZİLYA  ] bölgesine geçiyoruz. Dünyanın en büyük şelalesi listesinde  en üstlerde yer alan bu doğa  harikasını  izlemek, fotoğraflarını doyasıya  çekmek için bolca  vaktimiz  olacak. Milli park  içinde yürüyerek  gezilebiliyor, bu sebeple misafirlerimiz  mutlaka rahat yürüyüş ayakkabıları  giymeleri  önemli tavsiye  ediliyor, Şelalenin alt kısımlarına yaklaştıkça havadaki su tanecikleri adeta bir yağmur  yağıyormuş  görüntüsü ile  bizleri ıslatıyor.(Fotoğraf makinelerinize  dikkat etmelisiniz) Turumuzun sonunda , otelimize  geçiyoruz. Geceleme otelimizde

23.GÜN/7 OCAK IGUASSU – RIO DE JANEIRO 06:00 0800[ GOL ]

Kahvaltı sonrası  ,çok erken saatlerde  FOZ IGUACU havalimanına geçiyoruz  ve  Rio De Janeiro ‘ya  uçakla yolculuğumuz  başlıyor. Varışta alanda karşılanma  şehir merkezine transferimiz yapılıyor.

Bugün , Rio şehir turumuz başlıyor. Turumuz esnasında Copacabana, Ipanema, Arpoador, Leblon bölgesi, Sambadromme, Maracana Stadı göreceğimiz yerler arasındadır. Rio de Janeiro’nun güzel sokaklarını ve canlı plajlarını  görüyoruz. Bu gezimizin hemen sonrasında ,otelimize dönüyoruz ve serbest saatlerimiz başlıyor. Geceleme otelimizde.

WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

24.GÜN/8 OCAK RIO DE JANEIRO [ sugar loaf ve Corcovado ]

Sabaha otelimizde alacağımız  kahvaltı  sonrası, Rio de Janeiro ‘nun en güzel noktalarından biri olan  SUGAR LOAF yani Şeker tepesini ziyarete gideceğiz. Şehre  en hakim yükseltide olan bu Dev granti kayalara çıkışımızı  teleferik ile yapıyoruz. Muhteşem bir manzara bizleri bekliyor..Öğle Yemeği sonrası Turumuza devam ediyoruz. Rio denilince akla ilk gelen harika mimari eser İSA TEPESİNİ  ziyaret  edeceğiz.  Corcovado denilen bu tepe görenleri hayrete  düşürmektedir. Tepeye çıkışımızı yine aynı müze tarafından işletilen , bir  raylı sistem kullanarak yapacağız. Tepeye çıkarken Yağmur Ormanlarının içinden geçeceğiz. Corcovado tepesinde ziyaretimizi  tamamladıktan sonra Otelimize  dönüyoruz. 

 Gece TURU: Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından organize edilecek olan-Extra  Akşam yemekli SAMBA gecesi turuna katılabilirler.  ( 120 Euro ). Geceleme otelimizde.

WINDSOR COPPACANABA  HOTEL 

25.GÜN/9OCAK RIO DE JANEIRO

Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz var.. Geceleme otelimizde.

26.GÜN/10 OCAK RIO DE JENEIRO /PARIS

Bu sabah otelimizde  alacağımız  kahvaltımızı  takiben, Serbest saatlerimiz  olacak ,  otelimizdeki odalarımızı saat 12:00  öğle saatlerinde  boşaltıyoruz,  bagajlarımızı  emanet odasına  teslim ediyoruz, ve  şehir de gezimize serbest saatlerde devam edebiliyoruz,  otelden havalimanına transfer saatimiz 12:30 (rehberimiz  teyid  edecektir) Gece saatlerinde PARIS  aktarmalı..İstanbul Yolculuğumuz başlıyor.

27.GÜN/11 OCAK PARIS -ISTANBUL’a varış 12:30 18:00 VARIŞ

Paris ‘de havalimanında beklemeyi takiben, İstanbul uçuşumuzu yapıyoruz.  Varış İstanbul Atatürk Havalimanı.

Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu…

SEYAHAT SİGORTANIZ HAZIR

PERU DANSLARI ŞOVU ve AKŞAM YEMEĞİ 65€
PERU DANSLARI ŞOVU ve AKŞAM YEMEĞİ , açık büfe zengin Peru mutfağının lezzetlerini tatma imkanı bulacaksınız.
TİGRE DELTASI TURU 65€
Bu tur Tigre semtine kara yolu ile gidiş , nehir ağzı (delta) bölgesinde turistik tekne ile nehir gezisini kapsamaktadır.
TANGO GECE AKŞAM YEMEKLİ 110€
URUGUAY( COLONIA) turu 165€
SAMBA GECESİ YEMEKLİ 120€

Ulaşım

UÇAK SAATLERİ: [  İLERİ  TARİHLİ OLDUĞU İÇİN DEĞİŞEBİLİR ]

  2  AF1391 Q 16DEC 7 ISTCDG HK1  0430 I  0510 0650   320 E 0                  

  3  AF 480 Q 16DEC 7 CDGLIM HK1  0930 2F 1030 1655   77W E 0 MS               

  4  AF 443 K 10JAN 1 GIGCDG HK1  1635 2  1735 0740+1 77W E 0 BM               

   1  KK2174 V 11JAN CDGIST HK1       2C 1525 1955   321 E 0 M     

         

CASA ANDINA HOTEL 4* - ICA/ALTA CHINCA

,

CORTO MALTES 3*-PUERTOMALDONADO

,

HACIENDA DEL VALLEURUMAMBABUTIK HOTEL-URUBAMBA

, Butik

CASA ANDINA CLASSIC MACHUPICHU 4*-MACHU PICCU

,

CASA ANDINA CLASSIC BUTİK 3* CUSCO

,

SONESTA POSADA DEL LAGOvb 4*-PUNO

,

LA CASABUTIK HOTEL 4*-LAPAZ(BOLIVYA)

,

BUTIK CRISTAL SAMANA-UYUNİ

, Butik

VITACURA HOTEL 4*-SANTIAGO

,

BEST WESTERN HOTEL 4*-PUNTA ARENAS

,

APART HOTEL LIBERTADOR 3*-EL CALAFATE

,

TYRP HOTEL 4*-BUENOS AIRES

,

WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*-RIO DE JANEIRO

,